• Świętujemy niepodległość

• Zapraszamy serdecznie rodziców, dziadków, przyjaciół naszej szkoły i wszystkich chętnych do wzięcia udziału we wspaniałym wydarzeniu z okazji Święta Niepodległości.

14 października 1773 roku z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego powstała Komisja Edukacji Narodowej. Od tego czasu upłynęło już 250 lat. Dla upamiętnienia tak ważnego wydarzenia co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników szkoły.

Tegoroczne obchody tego święta przypadły w naszej szkole na dzień 13 października. Najpierw uczniowie obejrzeli baśń „Śpiąca królewna” w wykonaniu nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Spektakl przygotowywany był w tajemnicy przed dziećmi, więc miały wspaniałą niespodziankę. Zobaczyły dorosłych w innych rolach. Bardzo im się to spodobało i nagrodziły aktorów brawami. Przygotowaniem inscenizacji  „Śpiącej królewny” zajęła się Pani Barbara Serbeńska.

Dalsza część obchodów miała formę bardziej oficjalną. Tego dnia uczniowie z klasy pierwszej byli pasowani na uczniów naszej szkoły. Maluchy zaprezentowały wiersz i piosenkę. W nagrodę od kolegów i koleżanek ze starszych klas otrzymali upominki.

Po pasowaniu wystąpił Samorząd Uczniowski. Uczniowie przypomnieli historię Dnia Edukacji Narodowej oraz złożyli serdeczne życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły oraz zaproszonym nauczycielom emerytom.

Na zakończenie akademii głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Lisowska, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

• Czytamy :)

• W ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu starsi uczniowie czytali książkę dzieciom z oddziału przedszkolnego. Książka nosi tytuł " Znikające listy". Ten sam tytuł został odczytany w klasach I -III. Zależy nam, aby rozwój czytelnictwa w naszej szkole był na jak najwyższym poziomie. Oprócz tego uczniowie na każdym szczeblu edukacyjnym mają możliwość integracji.

• Kiermasz słodkości

• Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu w naszej szkole 19.10 odbył się kiermasz ciast i słodkości. Za symboliczną kwotę można było kupić przeróżne ciasta i babeczki. Wypieki sprzedawane były na przerwach. Akcja odniosła ogromny sukces, nauczyciele, pracownicy i uczniowie z chęcią kupowali słodkości. Dziękujemy wszystkim rodzicom, za przygotowanie pysznych ciast, ciasteczek, babeczek i galaretek. „W pojedynkę możemy zrobić tak mało; razem możemy zrobić tak wiele” (H. Keller)

• Teatralny Dzień Dziecka w Teatrze Węgajty

6 października uczniowie z klasy szóstej i siódmej uczestniczyli w zajęciach teatralnych w Teatrze Węgajty.  Warsztaty prowadzili aktorzy z Teatru 3.5 z Dzierzgonia.

Program podzielono na 2 części. Pierwsza to zabawy, integracyjne zajęcia warsztatowe i gry, połączone z tworzeniem z różnych materiałów stworów, dziwolągów i przebrań. Część druga odbyła się już  z udziałem rodziców i innych zaproszonych osób. Wtedy uczestnicy warsztatów zaprezentowali pokaz opracowanych scen.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

• Turniej w tenisa stołowego - 05.10.2023r.

• W dniu 05.10.2023r. na korytarzu górnym w naszej szkole odbył się Turniej w tenisa stołowego w czterech kategoriach. Łącznie w turnieju wzięło udział 28 zawodników. Turniej rozegrano systemem brazylijskim. Wiele wspaniałych zagrań, uśmiechu, pozytywnego wsparcia zawodników przez kibiców. Na pewno niektórym utkwi on długo w pamięci. Dziękujemy

Kategoria klas I-III dziewcząt:

I miejsce:  Klara Kulas

II miejsce: Maja Gorajczyk

Kategoria klas I-III chłopców:

I miejsce:  Mikołaj Korbicz

II miejsce: Antoni Szymczuk

III miejsce: Jan Kwaśny

Kategoria klas IV-VII dziewcząt:

I miejsce:  Julia Szymczuk

II miejsce: Lena Fidomska

III miejsce: Magdalena Malinowska

Kategoria klas IV-VII chłopców:

I miejsce:  Maciej Wrona

II miejsce: Leon Dowgielewicz

III miejsce: Bartosz Sadowski

Gratulujemy.

• "O psie, który jeździł koleją"

• W piątek 29 września 2023 r. uczniowie klas 2,3,4,5 pojechali do Łukty na seans filmowy pod tytułem” O psie, który jeździł koleją”. Najważniejszym celem było sprawdzenie, czy treść książki i filmowa wersja są takie same. Wizyta w kinie była  też doskonałą okazją do integracji uczniów, wzmocnienia więzi koleżeńskich i wspólnego świętowania zbliżającego się Dnia Chłopaka.

Przygody filmowych bohaterów dostarczyły wielu niezapomnianych emocji, które sprawiły, że w oczach widzów pojawiło się wzruszenie, a niektórym zakręciła się łezka w oku. Uczniowie dostrzegli ,że fabuła filmu i treść książki znacznie się różnią. Łączy je pies Lampo.  Opowieść  dzieje się w Polsce. Psi podróżnik ma nawet swój hasztag #PKPies. Historia ma pozytywne zakończenie,  dziewczynka zostanie uratowana a pies przeżyje.

Uczniowie klasy trzeciej przygotowując się do wyjazdu do kina zapoznali się z treścią książki i  wykonali Lapbooki. Po powrocie wykonali gazetkę , na której umieścili ilustracje  i kilka zdań o obejrzanym filmie.

• Dzień chłopaka

• Dnia 29.09.2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski przygotował słodki poczęstunek dla wszystkich chłopców i zgodnie z tradycją szkolną najsympatyczniejszemu chłopakowi w szkole został wręczony złoty młotek. Otrzymał go po raz kolejny Leon Dowgielewicz. Serdecznie gratulujemy!