• Gminne mistrzostwa w piłce siatkowej

• Sportowy sukces!!!

20 lutego odbyły się gminne mistrzostwa w piłce siatkowej- w aż dwóch z czterech kategorii byliśmy najlepsi!

Zawody odbyły się w czterech kategoriach a wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria dziewczęta klasy VIII i młodsze

SP Wrzesina

Kategoria dziewczęta klasy VI i młodsze

SP Jonkowo

Kategoria chlopcy klasy VIII i młodsi

SP Jonkowo drużyna 1

SP Jonkowo drużyna 2

IV miejsce SP Wrzesina

Kategoria chlopcy klasy VI i młodsi

SP Nowe Kawkowo

Naszym młodym siatkarzom życzymy dalszych sukcesów

• Projekt piątoklasistów "Krajobrazowa paczka"

• Klasa 5 wzięła udział w projekcie "Krajobrazowa paczka". Uczniowie przygotowali i rozesłali paczki zawierające przedmioty z naszego regionu do 7 szkół w całej Polsce. Piątoklasiści z innych szkół również przygotowali takie paczki. Efektem tej współpracy jest wystawa przedmiotów otrzymanych z całej Polski. Znalazły się wśród nich:

- Kierpce i wełniane skarpetki z Podhala

- Węgiel kamienny ze Śląska

- Chmiel i less z Wyżyny Lubelskiej

- Zdjęcia Warszawy

- Przewodnik po Nizinie Mazowieckiej

- Widokówki z Kaszub

- Amonit z Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej

Oraz wiele pocztówek, magnesów i innych ciekawych gadżetów.

Dzięki tej wymianie poznaliśmy krajobrazy całej Polski.

• Walentynki

To bardzo sympatyczne święto. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Każdy mógł napisać miły liścik do swojej sympatii lub przyjaciela.

Życzymy wszystkim dużo wrażeń.

• Nasza szkoła jest SMART

• Nasza szkoła jest SMART!

Uczniowie wszystkich klas w trakcie najbliższych dwóch tygodni będą mieli okazję do sprawdzenia i przetestowania łamigłówek z serii SMART GAME

• Wyjazd do Olsztyna klasy 5 i 6

We wtorek 13 lutego uczniowie klasy szóstej i siódmej pojechali na wycieczkę do Olsztyna. Najpierw wybraliśmy się na lodowisko przy Uranii, a potem zaszliśmy do sklepu spożywczego po drobne słodkości. Następnie pojechaliśmy autobusem miejskim do Kortowa, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Felix, Net i Nika oraz Gang niewidzialnych Ludzi”.

Po przedstawieniu zaszliśmy do McDonalda. Czas szybko płynął i zbliżała się pora odbioru przez rodziców, więc spokojnym spacerkiem udaliśmy się na miejsce zbiórki.

Było bardzo przyjemnie i już nie możemy doczekać się kolejnej wspólnej wyprawy.

Matylda i Natalia, klasa VI

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Kawkowie z klasy 5 i 6 na lodowisku.

Uczniowie podczas spektaklu " Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"

Uczniowie klasy 5 i 6 na przystanku autobusowym.