• Rekrutacja 2024/2025

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Zbliża się termin rekrutacji do naszej szkoły do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego.

Pierwsze terminy rekrutacji:Od 12 lutego do 1 marca 2024r. - składanie deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego.

Od 12 lutego do 1 marca 2024r. do godz.15.00 - składanie wniosków rekrutacyjnych kandydata do oddziału przedszkolnego.

Od   5 lutego do 13 lutego 2024r. do godz. 15.00 - składanie zgłoszeń  o przyjęcie do klasy pierwszej (dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły).

Od 14 lutego 2024 do 1 marca 2024r. - składanie wniosków o przyjęcie dzieci spoza obwodu szkoły

.Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji, terminami i wnioskami do pobrania. Informacje zamieszczone są  w zakładce Rekrutacja 2024/2025.

Zapraszamy!

• Choinka szkolna 2024

• 19.01.2024 r. w naszej szkole, tradycyjnie przed feriami, odbyła się choinka szkolna. Jest to
            bez wątpienia jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu, które łączy pokolenia. Tego dnia
            mają szansę spotkać się nauczyciele, rodzice, uczniowie i absolwenci szkoły. Nasze drzwi
            zawsze są otwarte dla gości!
            Popołudnie pełne atrakcji rozpoczęło się wystąpieniem Pani Dyrektor, która powitała
            zgromadzonych gości oraz nagrodziła wyróżniających się w I semestrze uczniów.
            Następnie mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałe przedstawienie pt. "Purpurowe gniazdo" w
            reżyserii niezastąpionej p. Barbary Serbeńskiej. Do udziału w występie pani Basia zaprosiła
            uczniów wszystkich klas. Gościnnie wystąpili: pani Anita Stadnik (Piękna Pani Zima) i pan
            Ryszard Walkowski (Mikołaj). Wszystkim bardzo się podobało.
            Kolejnym punktem programu była loteria fantowa, która dostarczyła niezwykłych emocji.
            Każdy chciał wylosować atrakcyjną nagrodę. Potem wszyscy udali się na ognisko
            przygotowane przez obsługę szkoły. Kiełbaska z ogniska i bigosik szybko przywróciły siły.
            Teraz już można było się oddać zabawie tanecznej prowadzonej przez profesjonalnych
            wodzirejów. W międzyczasie chętni robili pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.
            W stołówce rodzice przygotowali słodką kawiarenkę. Na uczestników zabawy czekała
            kawa, herbata i lemoniada oraz pyszne ciasto. Przyjazna atmosfera panująca w tym miejscu
            sprzyjała rozmowom i wspomnieniom dawnych czasów.
            Po tanecznych zabawach, w cudownych nastrojach, udaliśmy się do domów na zasłużone
            ferie !!!
            Wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku.
            Widzimy się za 2 tygodnie!

• Kolędnicy :)

• Uczniowie z II, III , Aniela z IV klasy oraz rodzice Teo i p. Basia 5 stycznia kolędowali po Nowym Kawkowie , życząc gospodarzom wszystkiego dobrego na Nowe Lato, żeby w polu obrodziło, żeby zdrowie dobre było i pieniążki się mnożyły... A propos pieniędzy, to wszystkie zebrane przekażemy na "Adopcję na odległość"- pomoc dla dzieci z Afryki.

• „Dobre uczynki są wśród nas”

• Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie . „Dobre uczynki są wśród nas” Prace przyjmuję do 16 stycznia 2024 roku . Napisz wiersz lub wykonaj rysunek związany z Twoim dobrym uczynkiem. Szczegóły zamieszczone są na gazetce szkolnej w holu szkolnym. Pedagog szkolny Magdalena Palińska

• Zawody międzyszkolne w halową piłkę nożną

• W dniu 11.12.2023r. odbyły się zawody międzyszkolne w halową piłkę nożną. Po trzech latach wracają rozgrywki między szkołami Gminy Jonkowo. Reprezentanci szkół podstawowych z Jonkowa, Nowego Kawkowa i Wrzesiny zameldowały się na hali Szkoły Podstawowej w Jonkowie, by rywalizować ze sobą. Zawody odbyły się w czterech kategoriach :

kategoria klas IV dziewcząt

I msc: SP Jonkowo

II msc: SP Nowe Kawkowo

kategoria klas IV chłopców

I msc: SP Wrzesina

II msc: SP Jonkowo

III msc: SP Nowe Kawkowo

kategoria klas V+VI dziewcząt

I msc: SP Jonkowo

II msc: SP Nowe Kawkowo

III msc: SP Wrzesina

kategoria klas V+VI chłopców

I msc: SP Wrzesina

II msc: SP Jonkowo

III msc: SP Nowe Kawkowo

W tym dniu rozegrano aż 11 meczy. Sportowa rywalizacja, zasady fair play, wspólne kibicowanie to wartości, które były w tym dniu nadrzędne.

Dziękujemy Akademia Sportowa Jonkowo za ufundowane nagrody rzeczowe.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby jakkolwiek wesprzeć sport międzyszkolny prosimy o kontakt : 518-028-510 lub tomekleon1991@wp.pl