• Gra w "palanta"

• Proszę Państwa, proszę Państwa! Co za dzień! W naszej szkole istny szał: restart znanej i lubianej ludowej gry w tzw. palanta. Graliśmy 3godziny, w trakcie podłączyły się do nas, klas 4-6, dwie zacne nauczycielki: p.Sekuła oraz p. Naworska-Golon (plus organizator p. Omelianowicz na stałe). Po zabawie wszyscy byli deadly-tired;) To był hit!

• Bezpieczne wakacje 2023

• 20 czerwca klasy 4-6 wraz z opiekunami wyruszyliśmy na festyn do Olsztynka pod hasłem "Bezpieczne wakacje 2023". Mogliśmy zobaczyć akcję ratunkową profesjonalnych służb (straż, policja, ratownicy medyczni), które wyłaniały tonącą osobę. Policjanci pokazali techniki walki z osobą uzbrojoną w pistolet, nóż. Na stoiskach profilaktycznych można było wziąć udział w konkursach i wygrać nagrody. Wyjazd był bardzo udany:)

• Muzeum Żywego Lawendowe Pole

• Klasa VI wybrała się tym razem do Muzeum Żywego Lawendowe Pole - blisko, bo w okolice Nowego Kawkowa i to nie tylko w oczywistym celu, jakim jest podziwianie lawendy.Zadaniem było obserwowanie żyjącej tam fauny. Okazało się, że można znaleźć tam kilkadziesiąt gatunków zwierząt-przeważnie tych najmniejszych.

• Wycieczka do Fromborka

• 12 czerwca klasy I-VI pojechały na wycieczkę autokarową do Fromborka. Była to wycieczka poświęcona Mikołajowi Kopernikowi. Śladami Kopernika byliśmy już na wycieczce w Toruniu, byliśmy na zamku w Olsztynie, teraz zwiedziliśmy Frombork. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od projekcji w planetarium, a starsze klasy od obserwacji nieba. Następnie pani przewodniczka opowiedziała o Mikołaju Koperniku i oprowadziła po muzeum. Pokazała eksponaty związane ze sławnym astronomem i rozwiązywaliśmy związane z nim zadania. Potem był obiad- oczywiście W domu Kopernika.Pyszny! Po obiedzie spacer po Fromborku: lody i inne smakołyki, zdjęcia, pamiątki w małych sklepikach, Zalew Wiślany i... powrót do domu. Ciekawe dokąd pojedziemy następnym razem?

• Wyjazd na basen

• Uczniowie klas I, II i III już dziewięć razy byli w Olsztynie na basenie na lekcjach pływania. Widać już ogromne postępy. Został już tylko jeden wyjazd , a potem efekty nauki będzie można sprawdzać na wakacjach.

• Popołudnie u Klary

• W sobotę 10 czerwca klasa I spotkała się z Mikołajem- chłopcem z Warszawy, z którym pierwszaki korespondowały w tym roku szkolnym. Dzieci chciały poznać go osobiście. Umożliwiła to mama Klary, której za tak wspaniałe przyjęcie, serdecznie dziękujemy.

• Konkurs wiedzy o Polsce

• 1 czerwca uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Polsce. Sprawdziliśmy ich wiedzę z zakresu biologii, geografii, historii i języka polskiego. Zwycięzcą konkursu został Leon z klasy 6 wygrywając voucher na wycieczkę do Fromborka o wartości 100 zł. Drugie miejsce zajęła Natalia z klasy 5, a trzecie miejsce Wojtek z klasy szóstej. Wszystkim zaangażowanym uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy.

• Piknik rodzinny

• Dnia 2.06.2023 w ramach obchodów Dnia Rodziny odbył się w Szkole w Nowym Kawkowie Piknik Rodzinny. Było przedstawienie pt. Na jagody- mali aktorzy dostali burzliwe brawa. Na boisku szkolnym panowali przez moment rycerze i rycerki, którzy to zmagali się w pojedynku na miecze. Było również strzelanie do tarczy z łuku. Czas umilał również animator z zabawami dla dzieci.Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa.Na  młodszych dzieci czekały bańki mydlane, malowanie twarzy i malowanie na folii. Starsze dzieci mogły wykazać się sportowo-mecze siatkówki i piłki nożnej cieszyły się dużą frekwencją. Sportowo, jedzeniowo i towarzysko można było spędzić to piątkowe popołudnie w szkole. Nie zabrakło również stoiska z rękodziełem i oczywiście pysznego darmowego jedzenia. A kto już był nasycony atrakcjami mógł się zrealizować artystycznie w kąciku plastycznym.

• BIWAK (NOCOWANIE W SZKOLE)

Z 2 na 3 czerwca uczniowie klasy piątej i szóstej nocowali w szkole. Było to wydarzenie długo oczekiwane. Dzieci wspólnie spędziły czas na zabawie, same przygotowały posiłki (dziewczynki upiekły gofry!) i zadbały o porządek. Taka forma wypoczynku sprzyja integracji. Dzieci lepiej się poznają, poznają swoje potrzeby, uczą się życia w grupie.

Wszyscy wrócili do domów zadowoleni, może trochę niewyspani…

• Dziecięcym piórem

• „DZIECIĘCYM PIÓREM” – wyniki konkursu

Uczennica klasy VI

Anastazja Bigus

zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Dziecięcym Piórem” . Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową we Wrzesinie.

Tusiu, gratulujemy!

Nadzieja

Na łące pełnej róż,

od dawna nie było burz.

Słońce i chmurki lekkie jak puszek,

lecz dziś nie ma tu dwóch duszek.

Tylko ja, ja jedna siedzę tu dziś,

a w moim koszyczku leży  jeden pluszowy miś.

Ten miś jest piękny, milutki, mięciutki i bury

A wolę żeby był czuły.

Gdzie znajdę tego jedynego,

Co tuliłby mnie do polika swego.

Co każdy wieczór powtarzałby,

że nie mógł wybrać kogo innego.

Powiedz mi proszę,

Bo cały czas nadzieję w sercu noszę!

Proszę.

• Spacerek po Olsztynie

• Na lody, na Stare Miasto, na zamek i przywitać się z Kopernikiem- taki był cel spacerku po Olsztynie z grupą dzieci z młodszych klas. Trzeba przyznać, że był to niezwykle przyjemny spacer.