• Pierwsza pomoc

• W dniu dzisiejszym tj. 28.09.2023r. naszą szkołę odwiedzili Społeczni Instruktorzy Młodzieżowi PCK 🚑. Uczniowie mieli okazję przeprowadzenia ćwiczeń na fantomach , przypomnieli sobie jak udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy oraz dlaczego bezpieczna pozycja boczna jest bezpieczna. Teorii nigdy za dużo, a ćwiczenia powodują, że w sytuacji zagrożenia nasi uczniowie zachowają się odpowiednio i udzielą pomocy. W ramach podziękowań instruktorom Pani Dyrektor przekazała dyplom i pamiątkowy obraz. 🙂

• Bieg ku powitaniu jesieni

• W piątek 22.09.2023r. klasy I - VII wspólnie z nauczycielami wzięli udział w akcji Bieg/marszobieg ku powitaniu jesieni. O godzinie 11:25 uczniowie z klas I - III rozpoczęli bieg pod bacznym okiem pani Joli. Sprawnie pokonali wyznaczoną trasę marszobiegu. Uczniom klas starszych nie udało się dogonić dobrze przygotowanych maluchów. Następnie dzieci przeszły na krótki odpoczynek i po uzupełnieniu płynów wyruszyli w drogę powrotną. Zmęczenie dało o sobie znać, ale wszyscy dzielnie walczyli ze swoimi słabościami i w komplecie oraz wspaniałych nastrojach zakończyli marszobieg. Starsze dzieci mogły wykazać się sportową postawą, młodsi uczniowie nie odstawali w tej pozytywnej rywalizacji. Wszyscy się wzajemnie wspierali i kibicowali innym.

• Wycieczka do Warszawy klasa II

• Klasa druga wybrała się na wycieczkę do Warszawy.Na zdjęciach jest spacer po ZOO, wizyta w Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie muzeum F. Chopina, przechadzka po bulwarach nad Wisłą i wizyta u Syrenki, poznawanie zabytków na Trakcie Królewskim: zamek i kolumna Zygmunta, kościół Św. Anny, pomnik Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, kościół Św. Krzyża , gdzie pochowano serce Chopina , pomnik Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu ... Aż chciałoby się powiedzieć za J. Tuwimem, którego wiersz dzieci recytowały w drodze "Jaka wielka jest Warszawa"... i jeszcze tyle do zwiedzana. Ale to już następnym razem.

• Przedszkolaki radośnie obchodzą „Dzień pieczonego ziemniaka”

W piątek 22 września wyruszyliśmy do Karolinki, gdzie na podwórku czekało na nas duuuuże ognisko,

a także ….trampolina, hulajnogi, huśtawka, domek i przestrzeń do biegania – zabawy było co nie miara.

Głównym bohaterem dnia był ziemniak

Zaczęliśmy od poszukiwań ziemniaków, które zostały ukryte w sadzie, sprytnie poradziliśmy sobie

z tym zadaniem. Były też konkursy – rzucania ziemniakiem do celu i przenoszenia na łyżce.

Ziemianki wykorzystaliśmy także do zrobienia jeżyków, no i do pieczenia w ognisku.

Pieczone ziemniaki i kiełbaski wybornie nam smakowały.

Mieliśmy też możliwość przyjrzeć się z bliska zwierzętom – kurom, królikom, owcom i koniom.

to był naprawdę emocjonujący dzień.

Serdecznie dziękujemy za gościnę p. Beacie i za pomoc p. Marcie

• Kortosfera- klasy 6 i 7

• We wtorek klasy 6 i 7 wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę. Młodzież odwiedziła Kortosferę- Centrum Popularyzacji Nauki Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Uczniowie zwiedzili 5 wystaw tematycznych: Podziemne królestwo, Sieję, więc jestem, Człowiek istota jedząca, Jak wyżywić przyszłość oraz Młodzi odkrywcy kosmosu. Nastepnie uczniowie przeszli do laboratorium, gdzie odbyly się zajęcia praktyczne- każdy miał okazję przygotować zegar jodowy, zaobserwować spalanie magnezu lub ducha w butelce. Nauka może być wspaniała zabawą. Potem komunikacja miejska uczestnicy wycieczki przejechali do Galerii Warmińskiej gdzie obejrzeli film "Siła naszych marzeń" Wycieczkę zakończyli we wspaniałych nastrojach

• "Szkoły pełne Talentów"