• Gminny konkurs Zabierz flagę na wycieczkę

• W II edycji gminnego konkursu Zabierz flagę na wycieczkę organizowanym przez SP w Jonkowie nasi uczniowie klasy III otrzymali trzy nagrody. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu i przesłaniu organizatorom zdjęcia wybranego miejsca z flagą w tle.

Bartosz Sadowski- I miejsce

Laura Chudzik - wyróżnienie

Rafał Jabłoński- wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy!!!

• Spotkanie ze sportowcem :)

• 13 maja w piątek mieliśmy przyjemność gościć niesamowitego sportowca – olsztynianina pana Mariusza Kowalskiego. Pan Mariusz jest jedyną niepełnosprawną osobą w Polsce uprawiającą wyczynowo kolarstwo górskie. Od urodzenia nie ma lewego przedramienia. Pan Mariusz uprawiał różne sporty – siatkówkę, koszykówkę, pływanie, strzelectwo, ….na stałe pokochał rower górski i trenuje na nim już 12 lat.
            Pogodny wielbiciel sportu startuje w zawodach z pełnosprawnymi kolarzami.
            Koledzy z drużyny przygotowali specjalnie dla niego rower. Dzięki oryginalnej manetce może zmieniać tylne i przednie przerzutki prawą dłonią. Tą samą, którą obsługuje hamulce. Chętni uczniowie mogli spróbować jazdy na tym specyficznym rowerze.
            Pan Mariusz przekazał uczniom bardzo ważne przesłanie - Każdy ma w sobie coś wyjątkowego, coś, co powinien pielęgnować i rozwijać. Trzeba tylko uwierzyć
            w siebie, odważyć się i wyjść z domu. Wiarą w spełnienie marzeń i systematyczną pracą można osiągać zwycięstwa, te na podium i te z własnymi ograniczeniami.

Swoją historią pan Mariusz motywował uczniów do pogody ducha, do rozmachu
            w marzeniach i determinacji w ich spełnianiu.

Panie Mariuszu serdecznie dziękujemy za możliwość poznania Pana, dzielnie się swoim doświadczeniem i to wspaniałe przesłanie !!!

oprac. organizator spotkania – p. Ewa

• Filharmonia w szkole :)

• 27 kwietnia w środę kolejny raz gościliśmy muzyków z filharmoni. Tym razem poznaliśmy grę na instrumentach perkusyjnych, Nie jest już teraz tajemnicą gra na marakasach, ksylofonie czy tamburynie. Z niecierpliwością czekamy na następną muzyczną wyprawę.

• Dzień bez plecaka

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła obchodziła Dzień bez plecaka (ang. no backpack day). Pomysł ten przywędrował do polskich szkół ze Stanów Zjednoczonych.

W tym dniu chętni uczniowie oraz nauczyciele nie przynoszą swoich podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych w zwykłych plecakach czy torbach. W co je więc pakują? Pomysłowość i kreatywność społeczności zaskoczyła wszystkich.

Na naszych korytarzach mogliśmy zobaczyć m.in. chlebak, mikrofalówkę , deskorolkę, obudowę od komputera,lodówkę turystyczną i  wiele  innych przedmiotów. Wywoływały one nie tylko zaskoczenie, ale również uśmiech na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dzień bez plecaka bardzo spodobał się uczniom i nauczycielom, jesteśmy więc pewni, że nie było to jednorazowe świętowanie. :)

• Święto Konstytucji 3 maja

•         29 kwietnia 2022 roku w  naszej szkole odbyła się akademia z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy IV i V. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwalały przenieść się w przeszłość, dostarczały wielu wzruszeń.

Po występach artystycznych pani dyrektor Katarzyna Lisowska podziękowała uczniom i wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowania. Widzowie nagrodzili artystów hucznymi brawami.

Organizacją apelu zajęły się:

Anna Kryszczuk i Marta Naworska - Golon

• Wycieczka do Olsztyna klasa IV,V

• 27 kwietnia 2022 roku klasy: IV i V wraz ze swoimi wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Olsztyna.

Celem wyprawy były warsztaty „ Jak skutecznie się uczyć?” w Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie oraz seans w planetarium „Słońce i jego najbliższa kompania”. Wycieczka była bardzo udana, o czym mogą świadczyć opinie uczestników:

„ Mieliśmy warsztaty w bibliotece pedagogicznej i w planetarium. Najbardziej podobało mi się w planetarium, ale w bibliotece też było super, bo dowiedziałam się, jak skutecznie się uczyć.

Planetarium podobało mi się bardziej, ponieważ interesuje mnie kosmos i planety.

Bardzo podobają mi się takie wycieczki. Chciałabym więcej podobnych wyjazdów, dzięki temu można się dużo dowiedzieć i lepiej poznać.” Magda

„ Wczoraj byliśmy na szkolnej wycieczce. Na początku poszliśmy do biblioteki, potem na lody i do planetarium. Na końcu byliśmy w McDonaldzie. Byliśmy również w sklepie. Najbardziej podobało mi się planetarium. Bardzo mi się podobała wycieczka.” Natalka

„ Mnie najbardziej się podobało w planetarium. Podobało mi się również wspólne chodzenie i wyjście na lody”. Lena

„Zapamiętałem z warsztatów w bibliotece, że są różne metody uczenia się.” Adam

„ Bardzo było miło na spacerze po olsztyńskiej starówce”. Julia

„ Bardzo podobało mi się, kiedy poszliśmy do biblioteki pedagogicznej. Najbardziej zapamiętałam, że kiedy słuchamy i rysujemy uruchamiamy dwie półkule mózgowe. W planetarium najciekawszą gwiazdą w naszym układzie było Słońce. Jest tak gorące, że wszystko co się do niej zbliży – spłonie. Później poszliśmy do McDonalda i wróciliśmy do szkoły.

Chciałabym, żeby takie wycieczki były częściej.” Tusia

„ Najbardziej podobało mi się w planetarium. Chciałbym pojechać jeszcze raz.” Maciek

„Było super. Ciągle przesiadaliśmy się do różnych autobusów.” Mikołaj

„ Chciałbym pojechać jeszcze kilka razy na taką wycieczkę. Porady z biblioteki bardzo mi się przydadzą w nauce.” Wojtek