• Podziękowania :)

• Dziękujemy naszym sponsorom, ludziom dobrego serca , którzy wsparli nas finansowo i zasilili nasze szkolne konto:
            - firmie Szkłoland z Gutkowa,
            - gospodarstwu Marcinowa Zagroda,
            oraz pozostałym, anonimowym ofiarodawcom.
            Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc w realizacji naszych celów.

• Ach, co to był za bal!

Dnia 20 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyła się coroczna Choinka Szkolna, w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice, babcie i dziadkowie oraz zaproszeni goście. Pani Dyrektor przywitała wszystkich i podsumowała pracę uczniów w minionym semestrze. Wyróżnienie i nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali: Filip i Leon z klasy VI. Najwyższą średnią ocen zdobyła klasa V. Wszyscy nagrodzeni, otrzymali wartościowe nagrody w postaci wejściówek do Aquasfera Olsztyn, a pozostali uczniowie, zostali zmotywowani do pracy w następnym semestrze. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć spektakl wyreżyserowany przez panią Basię pt. „Dziadek do orzechów i Król Myszy” do muzyki Piotra Czajkowskiego w wykonaniu uczniów naszej szkoły. W tym dniu pamiętaliśmy również o naszych kochanych Dziadkach, którym najmłodsi złożyli przepiękne życzenia. Po przedstawieniu były tańce prezentowane przez szkolnych tancerzy pod kierunkiem instruktorów, które wprowadziły nas w karnawałową zabawę. Ognisko z kiełbaskami, kawiarenka ze słodkościami, kawa, herbata czekały na naszych gości. Uczniowie klas starszych razem z wychowawcami uczestniczyli w grze terenowej – „Podchody”, która dostarczyła młodzieży ciekawych doświadczeń oraz wielu pozytywnych emocji. Na Sali gimnastycznej, która w tym dniu, zmieniła się w przepiękną salę balową, odbywały się pląsy, tańce przy muzyce z różnych stron świata. Punktem kulminacyjnym Choinki było przybycie Mikołaja, który wręczył dzieciom prezenty. I tym miłym akcentem nasze spotkanie się zakończyło. Wszyscy zebrani bawili się cudownie na balu choinkowym w szkole podstawowej w Nowym Kawkowie, co można zobaczyć w relacji zdjęciowejKogo nie było, niech żałuje! Zapraszamy za rok !!!

• "STOP DOPALACZOM"

• Przez 3 kolejne dni począwszy do poniedziałku 16 stycznia odbyła się druga część gminnego programu profilaktycznego „STOP DOPALACZOM”.
            Tym razem odwiedziła nas psycholog pani Karolina Andrzejewska, która przeprowadziła we wszystkich klasach warsztaty z elementami  Treningu Umiejętności Społecznych. Uczniowie świetnie się bawili współpracując w grupach. Pani Karolina szybko zjednała sobie uczniów nie tylko  z powodu posiadania piłeczek pingpongowych 😊.
            Mamy nadzieję na dalszą współpracę z panią Karoliną.

oprac. p. Ewa

• "Jak nie dać się skali, kiedy wzrost na szali"

• Na dzisiejszych zajęciach rozwijających uczniowie klasy piątej wzieli udział w escape roomie " Jak nie dać się skali, kiedy wzrost na szali". Musieli zmierzyć się z wieloma trudnymi, wymagającymi i ukrytymi zadaniami. Uczniowie wykazali się sprytem, umiejętnościami współpracy, wiedzą geograficzną i matematyczna. Z wszystkimi zadaniami poradzili sobie doskonale więc otrzymali nagrodę w postaci kuponu na dodatkowe punkty podczas najbliższego sprawdzianu.

• Wolontariat. Trzy wydarzenia :)

• Szanowni Państwo. Szkolne Koło Wolontariatu aktualnie prowadzi 3 akcje:

1. Zbiórka rzeczy dla schroniska w Tomarynach do 20.01.2023r

2. Góra Grosza. XXIII EDYCJA, w której do końca lutego br. zbieramy pieniądze o nominale: 1 gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr,50 gr, 1 zł.Zebrane pieniądze przekazujemy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

3. W tym tygodniu w piątek zbierane zostaną pieniążki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku odbywa się już 31 Finał pod hasłem : Chcemy wygrać z sepsą!Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Dziękujemy za wsparcie.

• GeniBot :) klasa II

• Uczniowie klasy drugiej podczas przedświątecznych zajęć rozwijających kreatywność zamienili „matę do kodowania” w Krainę Świętego Mikołaja. Ich zadaniem było stworzenie kodu, który sprawi, że robot GeniBot zamieniony w Mikołaja dostarczy prezenty do wszystkich domów i zagra fragment kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

Zabawę rozpoczęli od przygotowania z papieru i klocków Lego domków, choinek i innych świątecznych akcentów. Następnie przy pomocy ułożonych  kart do kodowania wprowadzili robota w ruch. Efektom ich pracy przyglądali się starsi koledzy z piątej klasy.

Zajęcia zakończył słodki poczęstunek.

Nowe Kawkowo, 22.12.20222 r.  Jolanta Ryba

• Wigilia szkolna :)

•  22 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia Szkolna. Nasze zdolne dzieci ucieszyły zgromadzoną społeczność szkolną niezliczonymi talentami: pięknym, energicznym śpiewem; grą na fletach, pianinie, dzwonkach, cymbałkach, itd. Pojawiły się nawet dźwięki ukulele:) Zaraz po życzeniach, które złożyła Pani Dyrektor, zostały ogłoszone wyniki dwóch konkursów: na najpiękniejsze świąteczne opowiadanie oraz na najciekawiej ustrojoną klasę. Na końcu naszego niezwyklego spotkania spadł papierowy śnieg! Do następnego:)

• Konkurs na wystrój bożonarodzeniowy klasy :)

• W szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy wystrój bożonarodzeniowy klasy. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do robienia dekoracji. Przy ocenie wystroju brane były pod uwagę: świąteczny nastrój klasy, estetyka, własnoręczne zaangażowanie w wykonywanie ozdób oraz oryginalność. Wszystkie klasy znakomicie wywiązały się z zadania. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła zerówka za świąteczną atmosferę, klasa IV za estetykę i oryginalność i klasa II za wkład pracy. Wszystkie pozostałe klasy również wypiękniały świątecznie i zasłużyły na nagrody. Gratulacje ( Basia S.)

• Letters Crossing 2

• W tym tygodniu, w sam raz na Święta, dotarły do nas pocztówki ze świątecznymi życzeniami od naszych kolegów i koleżanek z SP 6 w Szczecinku. Ale frajda! Zobaczcie sami:)