• STOP DOPALACZOM! NASZYM DOPALACZEM JEST SPORT

• Dnia 15 grudnia w naszej szkole gościliśmy prezesa i trenera UKS Akademia Sztuk Walki Jonkowo, Pana Marka Bębenka. W ramach projektu” STOP DOPALACZOM! NASZYM DOPALACZEM JEST SPORT”  zostały  przeprowadzone zajęcia  w oddziale przedszkolnym oraz w klasach I-VIII. Ćwiczenia miały charakter ogólnorozwojowy z elementami karate. Uczniom bardzo podobały się prezentowane zajęcia, które odbywają się regularnie w Jonkowie, na które serdecznie zapraszamy. Być może wśród naszych uczniów jest jakiś mistrz karate 🙂

• Bezpłatny generator zdjęć do legitymacji.

• Uczniowie mają możliwość bezpłatnego korzystania z Generatora Zdjęć do mLegitymacji lub tradycyjnej legitymacji szkolnej.

Bezpłatny Generator Zdjęć umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji lub legitymacji szkolnej.

Odnośnik: Bezpłatny Generator Zdjęć do Legitymacji

• Kiermasz świąteczny

• Od wtorku do czwartku uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli szanse spędzic czas w radosnej atmosferze. Odbył się pełen atrakcji kiermasz świąteczny. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali przepiękne ozdoby świąteczne, które później można było zakupić. Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup ławeczek na boisko szkolne. :)

• Świąteczny czas, magiczny czas...

• Popołudnie w szkole tym razem z mamą. Pierwszaki, razem ze swoimi mamami, robiły ozdoby bożonarodzeniowe do dekoracji swojej klasy, jak i na kiermasz ozdób świątecznych. To było bardzo przyjemne popołudnie, w prawdziwie zimowej aurze.

• Wycieczka do Poznania kl.IV-VIII

• W dniach 23-24 listopada uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami Anną Sekułą, Martą Naworską Golon, Anną Kryszczuk oraz Tomaszem Leonowiczem wzięli udział w wycieczce do Biskupina i Poznania współfinansowaną z ministerialnego programu Poznaj Polskę.Podczas pobytu zwiedziliśmy wyjątkowe zabytkowe miejsca.Pierwszym punktem programu był rezerwat archeologiczny w Biskupinie. Biskupin to pozostałości po osadzie łużyckiej sprzed 2700 lat. Podczas zwiedzania obejrzeliśmy obozowisko łowców i zbieraczy z epoki kamienia oraz wioskę wczesnopiastowską. Podczas zwiedzania osiedla obronnego ludności łużyckiej w zrekonstruowanych chatach czekali rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby m.in. instrumenty muzyczne i pieniądze.Poznań przemierzaliśmy w obecności przewodników, którzy opowiadali o historii Poznania i zwiedzanych przez nas miejsc. Udało nam się zobaczyć, między innymi, Stary Rynek, Katedrę z grobami pierwszych piastowskich władców, piękną Poznańską Palmiarnię, w której mogliśmy podziwiać ekspozycję egzotycznych roślin i ryb.Będąc w Poznaniu, nie sposób też nie spróbować tradycyjnych świętomarcińskich rogali.A oto relacja fotograficzna z wyjazdu!

• Dzień Misia - oddział przedszkolny :)

• W oddziale przedszkolnym dnia 29 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Poznaliśmy historię tego święta, a także zapoznaliśmy się z ,,Bajką o Brzydkim Misiu", która miała bardzo ważne przesłanie - Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Oprócz tego mieliśmy okazję samodzielnie przygotować kanapki z misiową szynką i maski, w których pozowaliśmy do zdjęć. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ukochane pluszaki z domu i opowiedziały kilka słów o nich.

• Podaruj misia na Dzień Misia :)

• 25 listopada na świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Nasza szkoła podjęła inicjatywę, aby pluszakami podzielić się z dziećmi, które zostały na Ukrainie. Uczniowie przynieśli różne pluszowe przytulanki, które teraz przekażemy dzieciom, które zostały w swoim kraju, pomimo wojny. Może te podarki sprawią im choć odrobinę radości.