• Poloneza czas zacząć!

• Poloneza czas zacząć! Tak oto rozpoczęło się uroczyste zakończenie Szkoły Podstawowej w Nowym Kawkowie dla klasy ósmej.

Po odtańczeniu poloneza ( z kwiatami) pożegnanie ósmej klasy przeniosło się na hol, gdzie nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego klasie siódmej, a następnie przemówienia i część artystyczna absolwentów. Łzom i wspomnieniom nie było końca. Wzruszenie opanowało nie tylko uczniów i nauczycieli, ale również rodziców – szczególnie w momencie, kiedy na podsumowanie wyemitowany został filmik ze zdjęciami i nagraniami prezentującymi absolwentów od najmłodszych lat szkolnych.

Uczniowie otrzymali swoje upragnione świadectwa i nagrody, a rodzice – listy gratulacyjne. Nadmienić należy, że uhonorowana specjalną nagrodą organu prowadzącego została Julia Turek – absolwentka z najwyższą średnią. Nagrodę wręczyła przedstawicielka Urzędu Gminy w Jonkowie – pani Izabela Tyszer. Następnie uczniowie klasy ósmej złożyli ślubowanie i zostali pasowani na absolwentów Szkoły Podstawowej w Nowym Kawkowie.

Potem odbyło się uroczyste wręczenie świadectw i nagród uczniom wyróżnionym z klas I – III.

Wspomnieć należy, że klasa IV uzyskała najwyższą średnią w szkole, za co została nagrodzona biletami do kina Helios, natomiast uczniowie z najwyższą średnią „ ex aequo” – 5,75 – tj. Natalia Buszyłło, Matylda Kulas i Filip de Laurans otrzymali w nagrodę bony podarunkowe do sklepu Mazak.

Każdy wychowawca czule pożegnał swoich wychowanków. A całość uwieńczył wspaniały poczęstunek zorganizowany przez rodziców klasy ósmej.

Dziękujemy Wam, Rodzice, Sympatycy Szkoły i Sponsorzy, za wspieranie nas i wszelaką pomoc.

Życzymy Wszystkim udanych wakacji i owocnego odpoczynku.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne